ЗДРАВЕ 14 СИГНАЛА, КОИТО ТЯЛОТО НИ ДАВА
Понякога тялото ни се опитва да ни каже нещо – например че му липсват витамини, че не получава достатъчно сън или че наистина е уморено от всичките тези сандвичи, чипс и други подобни.
Невинаги е лесно да разберем как да интерпретираме тези сигнали. Но какви са тези знаци, които тялото ни дава и от какво се нуждае, за да поправи ситуацията?
1. Крехки и нацепени нокти: Това предполага дефицит на желязо, цинк и важни мастни киселини и може да се поправи с повишен прием на месо, риба и бобови култури.
2. Сухи очи: Този симптом подсказва, че на тялото може би му липсват витамин А и важни мастни киселини. Добре е да повишим приема на млечни продукти, зелени, жълти и оранжеви плодове и зеленчуци.
3. Напукани ъгълчета на устните: В този случай е възможен недостиг на желязо, витамин В6, В12 и фолиева киселина. Консумацията на повече месо, бобови култури, млечни продукти и зелени зеленчуци ще е от полза.
4. Язви в устата: Този проблем сигнализира за потенциален недостиг на желязо, витамините В6 и В12, както и на фолиева киселина. Месото, бобовите култури, млечните продукти и зеленчуците трябва да присъстват по-често в диетата ни.
5. Напукани устни: Това е симптом на дефицит на витамин В2. Млечните продукти и бобовите култури ще помогнат.
6. Уголемени вкусови луковици: Във вкусовите луковици се намират така важните вкусови рецептори. Те сигнализират за дефицит на витамините В2 или В6 и могат да бъдат третирани с повишена консумация на млечни продукти, месо и риба.
7. Зачервявания и мазни петна по кожата на лицето: Този симптом е свързан с възможен недостиг на витамините В2 и В6, на цинк или на важни мастни киселини. Решението е да наблегнем на яденето на млечни продукти, месо, риба и морски дарове.
8. Пъпчици по горната част на ръцете и бедрата: Възможен е дефицит на витамин В комплекс, витамин Е и важни мастни киселини. Препоръчително е да консумираме повече животински продукти, зърнени продукти и морски дарове.
9. Слаб растеж на косата: Този проблем сигнализира за недостиг на желязо или цинк и може да се разреши с прием на повече месо, бобови култури, млечни продукти и морски дарове.
10. Пърхот: С пърхота тялото ни казва, че може би не му достигат витамини С и В6, важни мастни киселини или цинк. Повече цитрусови плодове, месо, риба и млечни продукти ще бъдат от полза за разрешаването на проблема.
11. Акне: Акнето предполага, че на тялото му липсва достатъчно цинк, а този проблем може да се разреши с приема на повече млечни продукти и морски дарове.
12. Силно зачервени очи: Те сигнализират за недостиг на витамините А и В2. Добре е да наблегнем на приема на повече млечни продукти, зелени, жълти и оранжеви плодове, зеленчуци и месо.
13. Бавно зарастване на раните: Това е сигурен симптом, че на тялото не му достига цинк и трябва да приемаме повече млечни продукти и морски дарове.
14. Депресия: Депресията може да се държи на недостиг на витамин В6. Повече месо и риба в диетата би трябвало да помогнат за облекчаването на симптома.
The most expensive thing is information and that is why I want it to provide it to you for free. In this way I feed my soul. Health, Computer help, Thoughts, Sarcasm, Jok's and . . . Thanks for taking the time to support an open source initiative. I believe all information should be free and available to everyone. Subscribe to this blog to get more amazing news curated just for you right in your inbox on a daily basis.
Translate
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
БЪЛГАРСКИЯТ СИМВОЛ IYI и ЕКСПЛОАТИРАНЕТО МУ В ТУРСКАТА ФИЛМОВА ИНДУСТРИЯ И ЛИТЕРАТУРА
БЪЛГАРСКИЯТ СИМВОЛ IYI и ЕКСПЛОАТИРАНЕТО МУ В ТУРСКАТА ФИЛМОВА ИНДУСТРИЯ И ЛИТЕРАТУРА Имаме 11000 последователи , които са посочили за пър...
-
истината за българина Народа мрази успелите, заради житейските им успехи. Но е сляп за битките при постигането им. Мрази лъск...
-
Encho Kolev l n Y g t S d e m s t s e r l p o d n a n y l s a t u 6 o i i n c l r e : u S m 3 3 d A o M n n · m ЕТО , КАКВО КАЗВ...
-
Енергийно изчистване и трансформация "Искам да ви припомня и дебело, ама много дебело да подчертая неоспоримия факт,...
No comments:
Post a Comment